Porsche 911 nové generace 991: první fotky a podrobnosti

Automobilka ze Stuttgartu vypustila první oficiální snímky nového Porsche 911 řady 991. Nová generace bude o víc než 5 centimetrů delší, dostane pár moderních detailů a nový interiér. Přitom se ale podařilo, aby Porsche 911 zůstalo krásným, elegantním a čistým sporťákem, kterého bude radost vídat v garáži (nebo v našem případě potkávat na silnici). Posuďte sami.

Vydáno: 18.8.2011

Nové Porsche 911 je na první pohled nezaměnitelným pokračovatelem svého rodu. Zcela nový model znovu narostl, a to na délku o 56 mm (4490 mm). Rozvor náprav byl prodloužen o 10 milimetrů. Rozdíl v nárůstu délky oproti menšímu prodloužení rozvoru je patrný na zadním převisu, který je nápadně delší.

Design je stále stejný, žádné výstřelky (jako v roce 1998 u generace 996) se naštěstí nekonají. Přesto narazíme na drobné změny: efektně zakomponované LED světlomety do předního nárazníku, a zcela nové řešení zadních světel, které jsou užší a ostřejší. S potěšením můžeme konstatovat, že i nová generace zůstává etalonem v eleganci a designové čistotě, i když v moderním hávu.

Výrazně se ale měnilo v interiéru, kde nově najdeme řadu prvků z velkého modelu Panamera. Porsche se snaží, aby byl interiér ještě kvalitnější a luxusnější než dosud (jakoby to ještě bylo možné). Nová generace dostane i nové systémy audia i navigaci.

O technice víme zatím jen to základní. Zpočátku budou k dispozici dvě provedení – Carrera a Carrera S. Základní Carrera dostane šestiválcový boxer s přímým vstřikem o objemu 3,4 litru s výkonem 350 koní. Výkonnější Carrera S dostane větší, 3,8 litru velký boxer o výkonu 400 koní. Na výběr budou dvě sedmistupňové převodovky: dvouspojkový automat PDK, a vůbec poprvé manuální sedmikvalt.

Na další podrobnosti si počkejme na blížící se autosalon ve Frankfurtu, kde bude nové Porsche 911 oficiálně představeno.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie