Poptávka po ojetých hybridech je velká, tvrdí bazar Auto ESA. Není, kontruje konkurenční AAA Auto

Poptávka po ojetých hybridech několikanásobně převyšuje nabídku, tvrdí autobazar Auto ESA. Není to pravda, lidé chtějí auta s větší spotřebou, říká naopak AAA Auto.

V autobazaru ESA registrují nárůst poptávky o hybridy až v desítkách procent. Ačkoliv v absolutním čísle nejde zatím o nijak závratné počty, jedná se podle autobazaru o významný trend. „Meziročně se jedná o nárůst poptávky o 64,5 %,“ říká Pavel Foltýn z Auto ESA.

Poptávány jsou jak relativně běžné vozy typu Toyota Prius, Toyota Yaris nebo Honda Insight, ale ojediněle i třeba Tesla S nebo BMW i8. Ceny těchto ojetých vozidel pohybují v rozmezí v cenách od 90.000 do 160.000 €.

Zájem o ojeté hybridy: vyšší nebo nižší?

Naopak konkurenční autobazar AAA Auto uvádí, že na českém trhu letos zaznamenává snížení poptávky po ojetých hybridních autech. Hlavně kvůli levnějším cenám nafty a benzinu.

„Lidé se chovají díky stále levným pohonným hmotám spíše méně ekologicky, a proto rychle stoupá zájem o vozy s větší spotřebou, a to zejména o SUV, čtyřkolky a velké luxusní a manažerské vozy. Pokud máme v nabídce hybrid, většinou skončí jako export do Německa,“ říká ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Kromě toho se lidé u ojetých hybridů bojí případných vysokých servisních nákladů v případě poruchy, které jsou časté zejména u starších ročníků těchto vozidel.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie