Policisté si o prodlouženém víkendu posvítí na opilé řidiče

O nadcházejícím prodlouženém víkedu bude na silnicích více policistů než v jiných dnech. Očekává se totiž hustý provoz a chystá se na šest desítek dopravních akcí po celé ČR. Policisté se chtějí zaměřit hlavně na opilé řidiče.

Vydáno: 7.5.2008

V příštích dnech nastane obdobná situace jako minulý týden. I na tento čtvrtek připadl státní svátek, mnoho lidí si vzalo v pátek volno a bude podle mluvčí policejního prezidia Petry Srnkové odjíždět na prodloužený víkend již ve středu.

„Můžeme očekávat zvýšení silničního provozu, ve větších městech se mohou tvořit kolony. Celkem je v plánu 57 dopravněbezpečnostních akcí okresního a krajského charakteru, které budou probíhat od dnešního dne,“ uvedla mluvčí.

Zároveň připomněla tragickou bilanci z minulého týdne. Od 1. do 4. května se podle ní stalo zhruba 1200 dopravních nehod. „Do svých domovů se již nevrátilo 12 osob, což je o jednu osobu méně než v roce 2007, ale o čtyři osoby více než v roce 2006,“ uvedla Srnková.

Policisté proto vyzývají řidiče, aby v následujících dnech cestovali opatrně. „O tom, že se spěch nevyplácí, vypovídají statistiky dopravních nehod. Příliš mnoho řidičů na našich silnicích je rychlejších než jejich ‚anděl strážný‘,“ dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK

Galerie