Policie prošetří Jeremy Clarksona kvůli fotce s mobilem

Jeremy ClarksonMladému páru se podařil na britské dálnici zajímavý úlovek. Vyfotografoval moderátora pořadu Top Gear, jak jede v Mercedsu ze sedmdesátých let po dálnici M40 v hrabství Oxfordshire. Hvězda televizního motorismu z toho může mít trable. Clarkson totiž během jízdy telefonoval.

Vydáno: 12.3.2008

Server britské televize BBC informoval, že pár předal fotografii novinám Daily Mirror. Snímkem se bude zabývat také policie. „Prozkoumáme tu fotografii, protože se může jednat o přestupek,“ řekl policejní mluvčí.

Ve Velké Británii je pokuta za telefonování během řízení 60 liber, tedy asi 1950 korun. Mohlo by se to zdát jako nepatrná částka pro někoho, kdo běžně testuje auta za miliony. Clarkson přesto svůj přestupek popírá.

Reportér Daily Mirror se vypravil za Clarksonem domů. Ten mu nejprve řekl, že během jízdy rozhodně netelefonoval. Když mu ale předložil fotografii jako důkaz, Clarkson jej vypoklonkoval s tím, že musí psát sloupek pro jiné noviny.

Jak dopadne „kauza“ Clarksona telefonujícího během jízdy se dá těžko odhadovat. Fotografie pořízená z mobilního telefonu během 112 kilometrové rychlosti by nemusela u soudu projít. Jenže, i když jde o maličkost, mohlo by to motoristickou hvězdu mrzet. Zvlášť, když BBC natolik dbá na korektní chování, že při testovací závodech napříč Evropou novináři nesmí překročit povolenou rychlost. A to je pěkně musí svrbět noha – sedí za volantem Mercedesu-Benz SLR, Pagani Zonda nebo Koenigseggu.

Text: Jan Markovič
Foto: BBC  

Galerie