Policie má nové hračky, sedm Superbů V6 bude honit „piráty“

Pomáhat a chránit bude Policie ČR se sedmi novými Superby 3.6 FSI na dálnicích. 

Všechny nové Superby ve službě dopravní policie pohání motor 3.6 FSI V6, 191 kW neboli 260 koní s pohonem všech kol, který zrychlí z nuly na stovku za 6,4 sekundy a má maximálku 250 km/h.

Vydáno: 2.1.2015

Nové Superby V6 se budou prohánět, stejně jako dříve Passaty R36, především na dálnicích, a budou chytat „piráty“ jedoucí 160 km/h.

Dodávka sedmi exemplářů vlajkové lodě české automobilky Škoda navazuje na předchozí dodávky celkem deseti vozů. Cena za civilní verzi jednoho takového auta je 927.900,- Kč včetně DPH, ale ty policejní budou kvůli speciálnímu vybavení dražší. Pochopitelně se na pokutách brzy zaplatí.

Související: Nové policejní Volkswageny Passat: mýty a fakta

Vpředu a vzadu dostaly skrytá výstražná LED světla použitelná jako maják, displeje s červenými diodami hlášení „stop“, vysílačka PEGAS IZS, GPS přijímač a Emergency System Data Recorder. Podle našich informací budou Superby vybaveny radary pro měření rychlosti PolCam (tedy stejné jako u Passatů R36), které nelze detekovat, protože fungují na principu kamery.

Jen bychom ocenili, kdyby dopravní policie řešila opravdu nebezpečné úseky. Tam se ale piráti neloví tak snadno, jako když se jim na dálnici pověsí civilně vypadající auto za zadek.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie