Pokořitel Bugatti Veyron: 9ff GT9

Firma 9ff, která upravuje vozy Porsche si splnila svůj dávný cíl a s modelem 9ff GT9 v rychlostním testu pokořila Bugatti Veyron. Rychlost Porsche se vyšplhala na 409 km/h, tím skončilo na stříbrné pozici. Pomyslné zlato si zaslouží SSC Ultimate Aero s rychlostí 411 km/h.

Vydáno: 16.7.2008

Firma tajila technické detaily svého vozu, až nyní se konečně rozhodla odhalit konkrétní informace. Karoserie  9ff GT9 je původem z Porsche GT3 a tvar dostala podle trubkového rámu a jako materiál byl použit karbon a Kevlar. Celé auto je konstruováno pro dosažení velkých rychlostí.

Motor Boxer 3.6 pocházející z Porsche 996 Turbo byl převrtán na 4,0l a celý vnitřek byl přepracován. Výkon tedy nově dosahuje 987 koní. Motor je doplněn závodní sekvenční převodovkou, vyrobenou speciálně na zakázku.

Přední náprava McPherson má dvojité pružiny, vzadu je použita pětiprvková náprava multilink. Auto je vybaveno speciálním závodním systémem ABS, který má nastavitelný účinek. Vše je završeno  karbonkeramickými brzdami s šestipístkovými třmeny vpředu a čtyřpístkovými vzadu.

Text: Redakce
Foto: Porsche

Galerie