PGO Hamera: protože klasické tvary nestárnou

Možná vám jméno PGO mnoho neřekne. Pak vězte, že jde o francouzského výrobce, který se dlouhodobě zabývá stavbou replik sportovních vozů Jedním z nich je i model PGO Hamera, ve kterém můžeme hledat tvary původního Porsche 356. Tedy pokud jej nevidíme zezadu. Ale to už je jen detail.

Vydáno: 24.11.2008

PGO Hamera se měl původně představit na autosalonu v Paříži. Nakonec k tomu ale nedošlo a PGO se ukázala na domácí původně s prázdnýma rukama. Nikdy se ani nevyjádřila proč. Nevadí, nyní už mám k dispozici fotografie a první technické údaje.

PGO Hamera by měl pohánět dvoulitrový čtyřválec z dílny Peugeotu. Bude jezdit na plyn a dosahovat výkonu 140 koní. Zdá se to až neuvěřitelné, ale s tímto agregátem dosáhne PGO Hamera vážící 980 kg stokilometrové rychlosti za pouhých 7 sekund.

K řazení bude sloužit pětistupňová manuální převodovka, která umožní maximální rychlost 200 km/h. Cena zatím nebyla stanovena. Nicméně, PGO Hamera vypadá velice roztomile a jestli bude dosahovat takových výkonu díky ekologické spotřebě, jsme jedině pro!

Text: Redakce
Foto: PGO

Galerie