Peugeot představil nový 3008 a s ním elektrickou koloběžku do kufru

Francouzská značka změnila koncepci svého rodinného modelu na stále více populární SUV. Zároveň s novým autem představila elektrickou koloběžku e-Kick, kterou je možné nabíjet v kufru auta.

Elektrickou koloběžku Peugeot vyvinul společně s firmou Micro. Podle jejich vize koloběžka v kufru auta „představuje odpověď na nové výzvy městské mobility“. Prodej elekrokoloběžky bude zahájen v posledním čtvrtletí roku 2016.

Peugeot připomíná, že jako jediná automobilka na světě vedle osobních a užitkových aut prodává jízdní kola a skútry se dvěma či třemi koly. Koloběžka v kufru auta má zlepšit přístup do center měst, který je stále komplikovanější.

Koloběžka e-Kick je určena pro zákazníky, kteří hledají doplňková řešení mobility ke svému vozu. Díky dokovací stanici je možné uložit koloběžku e-Kick do zavazadlového prostoru nového SUV Peugeot 3008, kde se současně při jízdě vozu nabíjí její baterie. Mimo vůz je možné baterii dobít během přibližně jedné hodiny přes klasickou elektrickou zásuvku.

Elektrokoloběžka váží 8,5 kg. Má zabudované lithium-iontová baterie, které zvládnou dojezd 12 km. Motor pohání zadní kolo a dosahuje rychlosti až 25 km/h. Vedle klasické brzdy má i motorovou brzdu, která dobíjí baterii.

Galerie