Peugeot Capsule: elektrický výlet do přírody

Uvnitř video: Návrh jihoafrického designéra Alpa Germanera vypadá výrazně futuristicky, je inspirovaný vhledem hmyzu a motocyklu Kawasaki KLR 650. Peugeot Capsule by měl vzít jednoho člověka do přírody. Pohánět jej přitom má elektromotor napájený z baterií a solárního článku.

Vydáno: 17.4.2009

Nechápeme milovníky čtyřkolek, kteří řádí v přírodě. Nejen že ji ničí, ale ještě do ovzdučí vypouští kila C02. Teď designér Alp Germaner přichází s nápadem, jak čtyřkolky nahradit. Jeho Peugeot Capsule je ekologický, se střechou a navíc ještě praktický.

Jeho vzhled nám připomíná nějakého brouka, ale proč ne?! Jde přece o přírodu! Hlavní je, že narozdíl od čtyřkolky poskytne přístřeší před nepřízní počasí. Navíc na střeše nese solární panel, který za pěkného počasí dobíjí baterie elektromotoru. Vzadu je zase odnímatelný kufr (doslova), který při kempování poslouží jako stůl.

Uvnitř je Peugeot Capsule vyšperkován nejmodernější technologií. Veškeré funkce vozu se ovládají pomocí dotykového displeje umístitelného na několika místech kabiny, včetně vprostřed volantu.

Jestli se bude Peugeot Capsule vyrábět, mohlo by to znamenat pomalý ale jistý konec neekologických čtyřkolek. Jeho terénní schopnosti by totiž měli být takřka stejné. Jen aby bylo v přírodě dostatek zástrček! Protože co když se vám baterie vybije a je pod mrakem?


Text: Redakce
Foto: Alp Germaner

Galerie