Peugeot 508 oficiálně. Nová vlajková loď se představuje

Datum oficiálního představení nové jedničky v portfoliu francouzské automobilky Peugeot je tu a s ním podle plánu i definitivní podoba modelové řady 508. Obrázky, které se na internet dostaly už v pondělí, a o nichž jsme vás informovali, tedy byly pravé a Peugeot 508 bude opravdu vypadat jako Opel Insignia.

Vydáno: 14.7.2010

Každé auto jednou dojede svého cíle a pokud se nehonosí znakem černého býka, koně, stříbrného jaguára nebo jakési lesní víly (myslím Rolls-Royce) skončí s v propadlišti dějin. Peugeot se rozhodnul takto zlikvidovat hned dva své výstavní hřebce – úspěšný model 407 a luxusně vyhlížející, ovšem dost mizerně se prodávající 607. Místo výroby obou těchto stařečků se rozhodl vykročit rázným krokem a světu dát nový model – kombinaci obou zmíněných – Peugeot 508.

„Pět set osmička“ se tak stává novou vlajkovou lodí a tváří firmy na další dlouhé roky.

Uvedení 508 předcházelo ne/chtěné uniknutí podoby nového vozu na internet před oficiálním úterním odhalením vozu. Peugeot nelenil a podobu automobilu vzápětí potvrdil.

Jak sami můžete vidět, Peugeot 508 je klasickým sedanem podle módy posledních let. Dosahuje délky 4,79 metru, respektive 4,81 metru ve verzi kombi. Podle obrázků se jedná o zajímavou kombinaci mnoha z jeho konkurentů – patrné jsou linie Opelu Insignia, Mazdy 6, Lexusu IS nebo VW Passat, v kombi verzi potom záď vozu připomíná Mercedes třídy C nebo E. Směska ovšem nepůsobí nijak lacině a i přesto, že Peugeot přišel o svoji specifickou masku, jedná se o chic francouzské auto. Tak jak taková auta umí jen Francouzi.

O technických specifikacích chystaného modelu toho zatím Peugeot mnoho nezmínil. O čem se ovšem ve své tiskové zprávě neopomněl rozepsat, je hybridní pohon, kterým bude 508 také osazen. Takto vybavené vozidlo bude produkovat údajně pouhých 99g CO2 na kilometr. Hybrid by měl také dosáhnout 15% úspory paliva a všechna čtyři kola potáhne vpřed dvě stě koní.

Peugeot 508 bude veřejnosti na živo představen na letošním autosalonu v Paříži, který se odehraje mezi 3. a 17. říjnem. Prodávat se začne hned z počátku roku 2011.

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie