Pagani Zonda R: nejostřejší ze všech

Zdá se to být skoro nemožné, ale stalo se to jen kousek od nás. Přímo ve Vídni totiž představil Horatio Pagani svůj dlouho očekávaný supersport určený pro závodní okruhy. Pagani Zonda R se předvedlo v plné své kráse a my vám přinášíme první fotografie.

Vydáno: 6.2.2009

Pagani Zonda R navazuje vzhledově na současnou Zondu. Podle zakladatele značky je ale ve skutečnosti celých 90 procent vozu nových. Ostatně, můžete se pokochat fotografiemi exteriéru i nádherného interiéru, který vám vyrazí dech (hlavně ten úžasný otáčkoměr vprostřed volantu). Ke stavbě supersportu bylo použito směsi karbonu a titania.

Pagani Zonda R těží z mamutího dvanáctiválce V12 o objemu 6,0 litru, který produkuje neskutečných 739 koní. Když vezmeme v potaz, že váží pouhých 1070 kg, je nám jasné, že tady půjde o extrémy. Pagani Zonda R je prvním vozem této značky, který dostal řazení pomocí páček pod volantem. Výsledkem je stovka za 3,0 sekundy a maximální rychlost 375 km/h.

Máte zájem. Asi smůla! Pagani Zonda R se bude vyrábět v sérii pouze 16 kusů, z toho jeden si nechá fabrika pro vlastní potřebu. Cena byla stanovena na astronomických 1,4 milionu eur, tedy asi 39.760.000 korun.

Text: Redakce
Foto: Pagani

Galerie