Pagani Zonda PS: unikát na přání pana sběratele

Uvnitř video: Peter Saywell je ve Velké Británii poměrně známý sběratel. Ve své garáži má dva Koenigseggy, Lamborghini Murcielago, Mercedes-Benz CLK DTM nebo Ford GT. Zachtělo se mu také unikátního Pagani Zonda Cinque, jenže už na něj nezbylo. A tak mu Horacio Pagani vyrobil vlastní kousek.


Vydáno: 2.7.2009

Peter Saywell vlastní firmu, která dodává výrobcům letadel důležité součástky. Proto si může dovolit plnit svou garáž nejrůznějšími supersporty. Exkluzivní Pagani Zonda Cinque bylo jeho snem, ale přišel příliš pozdě. Série už byla vyprodaná. A možná je to dobře. Teď je totiž hrdým majitelem Pagani Zonda PS.

Ano, unikátní jednokusová série PS nese jeho jméno. Horacio na sběratelovu počest nechal vůz vybavit speciální plaketou s věnováním. Vůz pohání vidlicový dvanáctiválec z dílny AMG s výkonem 650 koní, což je o padesát víc, než u „běžné“ Zondy F. Kromě toho vůz dostal také speciální lakování a přepracované výfuky, které jsou nyní v jedné řadě. Řadit může pomocí sekvenční převodovky, která byla plánovaná až pro nástupce současné Zondy.

Podívejte se na starší video, na kterém britskému motoristickému magazínu Fifth Gear představuje Peter Saywell svou kolekci.

Text: Redakce
Foto: Worldcarfans

Galerie