Opel Insignia OPC: ostré auto roku je tu

Nový sportovní sedan byl odhalen. Opel představil ostrou verzi svého úspěšného modelu Insignia, který se bude ve Velké Británii prodávat pod jménem Vauxhall Insignia VXR. O dostatek síly se postará dvěmi turbodmychadly přeplňovaný šestiválec a chybět nebude ani pohon všech kol. 


Vydáno: 16.4.2009

Novinka s přeplňovaným a upraveným koncernovým šestiválcem se objeví na trhu už letos v létě. Motor o objemu 2,8 litru dosahuje maximálního výkonu 325 koní. Jak vysoký bude vrchol točivého momentu zatím nevím, ale evidentně to nebude málo. Na stokilometrovou rychlost se automobil rozjede za šest sekund. Maximální rychlost je omezena na klasických 250 km/h. 

Insignia OPC dostala pohon všech kol, který jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet při testování Saabu 9-3 Turbo X. Na zadní nápravě je ještě umístěn diferenciál eLSD, který rozděluje sílu motoru na jednotlivá kola podle toho, které má zrovna více přilnavosti. Vylepšeny byly také brzdy. Krotit vaše vášně bude brzdová soustava Brembo. 

Úpravy karoserie zahrnují mimo jiné nové nárazníky, spoilery, dvojici rozměrných koncovek výfuku. To vše postavené na nových 19“- 20“ velkých kolech. Do interiéru se nastěhovala sedadla Recaro, sportovní a kůží potažený volant, upravena byla také řadicí páka šestistupňové manuální převodovky. Podle prvních oficiálních informací a fotografií vypadá Insignia OPC velmi slibně. Koncern GM navíc slibuje příjemnou cenu. 

 

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie