Opel Insignia může vstoupit do služeb britské policie

Britská společnost Special Vehicles, která patří přímo pod křídla General Motors, představila policejní modifikaci Opelu Insignia, ve Velké Británii samozřejmě pojmenovanou Vauxhall. Úprava do barev anglických příslušníků se může týkat nejen sedanu, ale i kombi Sports Tourer. Zatím se neví, kolik vozů chystá firma vyrobit.


Vydáno: 16.5.2009

My jsme se před nedávnem projeli se sedanem Opel Insignia i s užitečnější verzí Insignia Sports Tourer. Podle našeho názoru není nic, co by bránilo využití vozu ve službách policie. Zvlášť kombi pojme dobře ono policejní „haraburdí“, jako jsou kužely, plácačky nebo výrazné přikazovací nápisy. Úprava pro převoz pachatelů se ale neplánuje.

 

Do výbavy vozu patří dnes už standardní policejní technologie. Můžeme zmínit například systém pro rozpoznávání poznávacích značek, nejrůznější komunikační zařízení a samozřejmě pořádně hlučná houkačka doprovázená ještě světelnými efekty.

 

Vauxhall Insignia bude v policejních barvách vybaven třemi pohonnými jednotkami. Benzín zastupují přeplňované motory o objemu 2,0 litru (216 koní) a 2,8 litru (256 koní) s pohonem všech kol. Volba ale může padnout i na naftu v podobě turbodieselu 1,6 litru (157 koní) nebo dvoulitru.

 
Text: Redakce
Foto: Special Vehicles

Galerie