Opel chystá miniauto menší než Corsa, hotové bude za dva roky

Opel chystá nový malý model, situovaný pod Corsou. Na silnice vyjede někdy na přelomu let 2012-2013, nejdříve jako třídveřová a poté pětidveřová verze. Několik detailů prozradil v rozhovoru s německým AutoBildem Nick Reilly, prezident GM Europe.

Vydáno: 10.5.2010

Nové malé auto značky Opel bude menší než současná Corsa. Určené bude hlavně mladším lidem, kteří chtějí moderní ekologický vůz, příliš neřeší velikost a chtějí pěkný design. Ten je prý skoro hotový. „Během příštích šesti až osmi týdnů budeme mít finální verzi,“ řekl Nick Reilly.

Pokud jde o cenu, Reilly prohlásil toto: „Mohu říci, že nebude levnější než aktuálně nejlevnější corsa a dražší než vrcholné verze.“ To znamená, že by se měla pohybovat mezi 246 a 517 tisíci korunami, a vzhledem k mini-velikosti očekáváme, že bude spíš blíž nižší hranici.

Vývoj subkompaktu probíhá v Německu a vyrábět se bude někde v Evropě. Vedle čtyřválcových a tříválcových spalovacích motorů Opel pravděpodobně nasadí i elektrickou verzi, i když nebude v prodeji hned od začátku.

Na silnice se nejdříve dostane třídveřová verze, pětidveřová karoserie bude následovat. Vedle čtyřmístného provedení se uvažuje o pětimístném. Na trhy se malý Opel dostane na přelomu let 2012 a 2013.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie