Opel Astra OPC: všechno o nové generaci

Nabídku kompaktního sportovního hatchbacku Opel Astra GTC v létě roku 2012 doplní nejvýkonější verze OPC (Opel Performance Center). Astra OPC bude mít pod kapotou zvlášť výkonný turbodmychadlem přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 2,0 litru s přímým vstřikováním paliva.

Vydáno: 8.11.2011

Motor dosahuje výkonu 206 kW (280 k), maximální točivý moment 400 Nm a kombinuje se 6-stupňovou manuální převodovkou. Toto pohonné ústrojí umožňuje modelu Astra OPC dosahovat maximální rychlost až 250 km / h, což je nejvyšší hodnota v dosavadní historii modelu Astra.

Podvozek sportovní verze je upravený pro maximální výkon bez jakýchkoli kompromisů. V duchu nejlepší tradice OPC byl podvozek detailně vyladěn při náročných jízdních testech na německém závodním okruhu Nürburgring. Modifikovaný podvozek zajišťuje extrémní jízdní dynamiku a vynikající ovladatelnost. Výchozí základ poskytuje přední náprava HiPerStrut (High Performance strunu) modelu Astra GTC. Kromě toho OPC profituje s plně adaptivního podvozku FlexRide. Systém FlexRide umožňuje řidiči přepínat charakteristiku tlumičů pérování, účinek posilovače řízení a reakci elektronického pedálu akcelerátoru. Řidič může tlačítkem zvolit dva zvláštní režimy „Sport“ a „OPC“. 

Speciální modifikovaná karoserie modelu Astra OPC je výrazem nadšení z výkonu a rychlosti. Astra GTC se svými expresivním, sportovními liniemi je najemocionálnejším vyjádřením nových výrazových prostředků designu značky Opel, ale verze OPC ještě dále umocňuje její svaly. Speciálně tvarované nárazníky, aerodynamické nástavce prahů karoserie, velký střešní spoiler a dvě koncovky výfuku lichoběžníkového tvaru dodávají verzi OPC zvláštní sportovní akcent. V interiéru má vysoce výkonné kompaktní kupé speciální sportovní sedadla, volant se zploštělým věncem a modifikované přístroje.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie