OBRAZEM: Suzuki Kizashi na oficiálních fotografiích

Včera ve Spojených státech proběhla premiéra nového Suzuki Kizashi. Japonská automobilka tak poprvé po dlouhé době vstoupila do střední třídy. Zatím jsme vám mohli přinést pouze fotografie z magazínu Autoblog. Dnes nám ale v redakční poště přistál e-mail naditý 59 oficiálními fotografiemi.

Vydáno: 1.8.2009

Suzuki Kizashi má být sportovní sedan udělaný tak, aby mohl soupeřit s vozy střední třídy. Mezi jeho největší rivaly budou patřit Honda Accord nebo Toyota Camry. Vůz je postaven na platformě o délce 4650 mm, což je o 165 mm kratší, než Camry. Kizashi má ale delší rozvor, takže zřejmě nabídne více prostoru pro posádku.

Pod kapotu Suzuki Kizashi se plánují tři motory. V nabídce by mohly být dva benzínové o objemu 2,3 a 3,6 litru a také jedna naftová varianta v klasickém objemu 2,0 litru. Všechny vozy budou ve standardu s pohonem předních kol. AWD bude ale také k dispozici, stejně jako 6rychlostní automatická převodovka s páčkami pod volantem.

Suzuki Kizashi se co nevidět začne vyrábět v Japonsku. Nejprve vyjede na tamní trh a později se ukáže v USA. Teprve potom bude na řadě Evropa. Narozdíl od Spojených států se ale místní zákazníci mohou těšit na karosářské varianty hatchback a kombi, které půjdou do prodeje krátce po sedanu.

Text: Redakce
Foto: Suzuki

Galerie