OBRAZEM: Jak to vypadalo na autosalonu v Lipsku

Autosalon v Lipsku rozhodně nepatří mezi ty největší. Svou každoroční pravidelností a relativní blízkostí se těší velké oblibě i mezi Čechy. Těm, kterým bylo do Ženevy daleko, se naskytla možnost přijet se podívat na novou Škodu Superb. Představily se ale i další novinky. Důležitou byla například evropská premiéra nového Nissanu Murano.

Vydáno: 16.4.2008

Škoda moc dobře věděla, že je letos zatím nejblíže svým domácím fanouškům. Proto zabrala celý roh první výstavní haly. K vidění bylo hned několik Superbů včetně toho s označením greenline. Nemohly chybět roomstery, nové fabie nebo outdoorová provedení Scout.

Hned vedle se usídlil koncernový vůdce Volkswagen. Na točnách vystavil Passat CC nebo menší model Scirocco. Plno bylo také na stánku Audi, kde velkou pozornost návštěvníků připoutala nová Audi A3 Cabriolet.

Volvo přijelo do Lipska s modelem XC 60, opodál Hyundai předvedla nové Coupé. Po cestě k japonskému Nissanu s modelem Murano, které oproti první sérii dostalo střídmější tvary, jsme narazili na čínskou produkci. A zatímco zavedení výrobci nechali návštěvníky nahlédnout do interiéru, Číňané ze strachu z kritiky raději zdveře zamkli.

Plno bylo nejen u stánku Lanicie, kde se předváděla nová Delta, ale i u Citroënu. Kromě novinky C5, která byla zastoupena klasickým sedanem i prodlouženým kombi, se předvedlo úplně nové Berlingo. A kdo by si nechtěl vyzkoušet nový Ford Kuga! Milým překvapením byl i stánek českého výrobce lehkých sportovních automobilů Kaipan, který stál hned vedle unikátních Morganů a exponátu Gumpert Apollo.

Text a foto: Jan Markovič

Galerie