OBRAZEM: Elektromobil do vlaku Rinspeed UC? se představuje

Jedním si můžeme být jistí. Rok co rok se na ženevském autosalonu ukáže domácí společnost Rinspeed. Její zakladatel Frank Rinderknecht tam vždy představí jedno ze svých futuristických automobilů. Letos to bude miniaturní městský elektromobil Rinspeed UC?. Svůj malý dojezd bude kompenzovat vlakovou přepravou.


Vydáno: 16.2.2010

Auta vyjíždějící z dílny švýcarské společnosti Rinspeed se hodí nejvíce do sci-fi knížek. Po dvou prosincových fotografiích vám nyní můžeme přinést skoro tři desítky dalších, které ukazují další futuristické vozidlo od Franka Rinderknechta. Městské elektrické mini vypadá, jako by vzniklo zkřížením Smartu ForTwo a Fiatu 500.

Rinspeed UC? by měl být pouhých 2,5 metru dlouhý elektromobil do města, který tak bude moci parkovat čumákem k chodníku, podobně jako dnes Smart. Vůz ovládaný joystickem bude poháněn elektromotorem s maximem točivého momentu 124 Nm. Zvládne jet rychlostí 110 km/ na vzdálenost až 120 kilometrů.

Právě dojezd je největší slabinou elektromobilů. Frank Rinderknecht proto dostal neuvěřitelný nápad. Švýcarská železnice by měla vyrobit speciální vagóny, ve kterých by mohla Rinspeed UC? převážet na delší vzdálenosti mezi městy. Auta by se navíc mohla za jízdy nabít. Více se dozvíme na ženevském autosalonu.

Text: Redakce
Foto: Rinspeed

Galerie