Nový vůz pro trenéra fotbalové reprezentace: Hyundai Grandeur

Dnes, u příležitosti slavnostního podepsání nových smluv mezi zástupci ČMFS a Hyundai, byl předán novému trenérovi české fotbalové reprezentace vůz této značky. Korejská automobilka se zavázala podporovat fotbalisty po dobu následujících čtyř let. Z vozů Hyundai se může těšit nejen trenér, ale i zbytek národního týmu.

Vydáno: 18.8.2008

Spojení fotbalu se značkou Hyundai není nic nového a zástupci obou táborů si tuto spolupráci velmi pochvalují. V rámci jejího pokračování dostal čerstvý trenér reprezentace k užívání nejvyšší mode. Přesně řečeno Hyundai Grandeur s motorem o objemu 3,3 litru a automatickou převodovkou.

Pro ostatní jsou přichystány kromě už zmíněného modelu Grandeur vozy Sonata, Santa Fe, H – 1 Van a H – 1 Tourer. Celkem dá k dispozici Hyundai 17 vozů, které bude reprezentace využívat.

Na dnešní tiskové konferenci také byla řeč o dalších plánech této korejské značky. V důsledku snahy stát se globální automobilkou přijde na trh během následujících pěti let devět nových modelů. Zajímavé je také prohlášení, že do roku 2009 se začne vyrábět vůz s hybridním pohonem a v roce 2012 dokonce automobil využívající ke svému pohonu vodík.

V plánu je samozřejmě také zahrnuto otevření továrny v Nošovicích. Poslední informace od představitelů společnosti Hyundai Motor Czech (jak se od dnešního dne nově jmenuje importér vozů Hyundai) mluví o tom, že vše jde podle plánu a v září se počítá se zkušební výrobou. Ta sériová se rozběhne v prvním čtvrtletí roku 2009, ale pokud to okolnosti dovolí, mohlo by se tak stát už na konci letošního roku.

Text: Redakce
Foto: Lenka Dittrichová

Galerie