Nový supersport má jméno: Lamborghini Aventador LP700-4

Brzy poznáme nové nejrychlejší Lamborgini. Italská automobilka si pro svůj nový supersport zaregistrovala jméno Aventador, celý název nové vlajkové lodi tak bude znít Lamborghini Aventador LP700-4. Číslo na konci naznačuje to nejdůležitější: že vůz bude mít výkon 700 koní a pohon všech čtyř kol.


Vydáno: 16.11.2010

Máme být konkrétnější? Pod kapotou se objeví vidlicový dvanáctiválec s objemem 6,5 litru, výkon bude činit zmíněných 700 koní a nejvyšší točivý moment dosáhne hodnoty 690 Nm. Na fotky tohoto brutálního motoru se můžete podívat ve fotogalerii níže.

Sílu sedmi set koní bude na všechna čtyři kola přenášet sedmistupňová automatická převodovka ISR. Lamborghini slibuje, že bude dvakrát rychlejší než současné douspojkové převodovky. A to i přesto, že má jen jednu spojku; umí totiž řadit už ve chvíli, kdy se vyřazuje předchozí stupeň.

Více o novém Lamborghini čtěte ZDE.

Lamborghini Aventador bude mít elektricky nastavitelný podvozek i řízení celého vozu, a to ve třech módech Strada, Sport a Corsa, v tom posledním se aktivuje i systém Launch Control. Celkově bude nové Aventador o 230 kg lehčí, než jeho předchůdce, především díky většímu použití hliníkových a karbonových prvků.

Jméno Aventador, stejně jako předchozí modely, odkazuje do španělské koridy. Oficiálně se nový supersport představí na autosalonu v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie