Nový Opel Zafira přichází. Starý zůstává v nabídce

UVNITŘ VIDEO. Rodinný van Opel Zafira přichází ve své třetí generaci, v níž designéři namixovali pohledné MPV z prvků Insignie, Merivy a studie Zafira Tourer Concept. Nová Zafira přijde na trh už letos koncem roku, dosavadní generace Zafiry přitom zatím zůstane v nabídce jako levnější alternativa.

Vydáno: 23.5.2011

Design nového vanu je podle fotek poměrně atraktivní, i díky předním světlometům, které tvoří jeden celek s otěrové lištou a mlhovkami, připomínající Opel Ampera. Novince dominují oblé křivky i obligátní prolis ve spodní části bočních dveří. Koncová světla se skládají z LED diod.

Novinka měří 4660 mm, o 190 mm více než předchozí Zafira. Mezigeneračně došlo také k nárůstu rozvoru o 57 mm (na 2760 mm), i rozchodu předních a zadních kol o 96, resp. 78 mm (1584/1588 mm).

Nová Zafira využívá mnoho komponentů z jiných vozů značky Opel: přístrojovou desku, volant, páčky, středovou konzolu, a další. Opel používá i u nové Zafiry řadu elektronických systémů, známých z dalších modelů: rozpoznávání dopravních značek, varování před opuštěním jízdního pruhu, automaticky fungující světlomety, varování řidiče před hrozící kolizí atd.

Auto je standardně sedmimístné, přičemž systém Flex7 dovolí sklopit lavici ve třetí řadě do roviny s dnem zavazadlového prostoru. Druhá řada se skládá ze tří samostatných sedadel, s každým lze manipulovat zvlášť a každé lze podélně posouvat v rozsahu 210 mm. V pětimístné konfiguraci má zavazadelník Zafiry objem 710 litrů, v dvoumístné až 1860 l (při sedmimístném uspořádání ji zatím neznáme).

Vůz zpočátku dostane dva motory v pěti výkonových verzích: zážehový čtyřválec 1,4 Turbo s výkony 88 kW (120 k) nebo 103 kW (140 k) a turbodiesel 2,0 CDTI s výkony 81 kW (110 k), 96 kW (130 k) a 121 kW (165 k).

Výstavní premiéra Opelu Zafira se odehraje na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie