Nový Opel Astra jde ve stopách Insignie

Do nové verze pětidveřového hatchbacku vkládá Opel velké naděje. Spolu s úspěšnou Insignií a Merivou se má stát modelem, který pomůže vytáhnout celou značku z krize. Novinka se představí na autosalonu ve Frankfurtu. Po ni budou následovat také verze Sports Tourer a třídveřová Astra GTC.

Vydáno: 10.4.2009

Nová Astra je celkem výrazně větší než předchůdce. Rozvor náprav vyrostl o 150 mm na hodnotu 2700 mm. Je to dáno tím, že nadcházející generace dostane novou platformu. Měla by to být ta, kterou již využívá Chevrolet Cruze a Volt. Vzhled vozu se inspiroval u Insignie a stejně tak tomu má být i v případě interiéru, jehož podoba ovšem dosud zveřejněna nebyla.

Podle prvních informací připravuje Opel opravdu bohatou nabídku motorů. V případě dieselových variant se bude jednat o staré známé a hlavně osvědčené agregáty typu CDTI (1.3, 1.7, 2,0). Připraveny budou v různých výkonových variantách.

Základ ovšem bude tvořit benzinová jedna-čtyřka ECOTEC. Novinkou pak je motor SIDI, který dostal přeplňování a přímý vstřik paliva. Objem je opět 1,4 l. Nabízen bude ve dvou variantách.

Ve výbavě se objeví “vychytávky“, které přišly spolu s Insignií. Chybět tak nebude systém OpelEye (čtení dopravních značek, varování před vyjetí z jízdního pruhu) nebo inovativní světlomety Adaptive Front Lightning System. Z Corsy pak pochází nosič kol umístěný v zadním nárazníku a zákazník si také bude moci vybavit automobil podvozkem IDS Plus.

Pětidveřová verze přijde na Evropský trh koncem letošního roku. Následovat bude kombi a třídveřové provedení. Zákazníci si je budou moci pořídit až někdy v polovině roku 2010. 

Text: Redakce
Foto: Opel

Galerie