Nový Citroën C1: představení a první dojmy

V minulém týdnu proběhlo oficiální představení nového Citroënu C1. Uskutečnilo se přímo v místě výroby, tedy v kolínském závodě TPCA. Citroën C1 upoutal již při svém uvedení na trh v červnu 2005 a stal se nedílnou součástí nabídky na trhu malých městských vozů. Na začátku roku 2012 se vrací s nově upraveným vzhledem. A vypadá lépe než kdy předtím.

Vydáno: 23.3.2011

Nejmenší model značky je nabízen ve dvou verzích – třídveřová a pětidveřová. Je tedy schopen převézt až 4 dospělé osoby a nabídnout, při kompaktních rozměrech pouze 344 cm na délku, relativně velký prostor vpředu i vzadu.

Logicky na objem zavazadlového prostoru nezbývá příliš prostoru a v základu má pouhých 139 litrů. Po sklopení zadní lavice ale kufr povyroste na více než 700 litrů.

Citroën C1 je nabízen s benzínovým tříválcovým motorem s výkonem 68 koní a manuální pětistupňovou převodovkou. Druhou alternativou je model s pilotovanou manuální převodovkou. Automobil dostal novou čelní stranu s kratší kapotou, světlomety si zachovaly svůj zaoblený tvar a na úrovni nárazníků, které mají také pozměněný tvar, se nově objevují denní světla s LED diodami. To „céjedničce“ dává modernější nádech.

V interiéru se na více místech objevuje barva karoserie. Spodní část palubní desky, středová konzola a dveřní panely jsou šedé až černé a pro lepší soulad tak mají stejný odstín jako vrchní část palubní desky. U verzí s pilotovanou převodovkou se objevuje volant obšitý kůží.

C1 je malé, kompaktní a hlavně levné auto. Ceníkově začíná na příjemných 164 000 CZK. Pro většinu potencionálních zájemců bude nejzajímavější výbava Furio, ve které dostanete navíc manuální klimatizaci, rádio s CD a přední mlhovky, to vše za příplatek 25 000 CZK.

Celkově se nám nová C1 líbila a bude velmi zajímavé, zda si udrží své prozatím velmi dobré prodejní výsledky.

Text: Redakce
Foto: Redakce

Galerie