Novitec postaví vlastní supersport jménem TuLesto

Bavorský úpravce, který je známý svým nekompromisním přístupem k úpravám supersportů ze stáje Ferrari se na oslavu 20. výročí založení firmy rozhodl, že postaví vlastní stíhačku. Nazval ji Novitec TuLesto. K dispozici bude jen 11 exemplářů.

Vydáno: 18.4.2009

Asi nás podezříváte, že jsme buď slepí, nebo se snažíme tak trochu Novitecu nadžovat. Vlastní auto? Ale vždyť tohle je jen oplastované Ferrari 430! Ano, některé díly z něj opravdu pochází, ale úpravy Novitecu došly tak daleko, že TuLesto můžeme směle považovat za vlastní výtvor.

Firma dodala hodně výrazné lakování, nová světla s LED, mohutné nasávací otvory a difuzory. Zpětná zrcátka jsou jako ze Star Treku. a ta bláznivá záď. Ještě vám tenhle supersport připomíná Ferrari 430? Vlastní výroby jsou i černá kola velikosti buď 20 nebo 21 palců. Trochu připomínají stájové disky Lamborghini, ale proč ne?!

Novitec TuLesto bude využívat 4,4 litrový V8, tedy o desetinu litru větší motor, než v případě Ferrari 430. Vytáhl z něj šílených 777 koní při vysokých 8200 otáčkách v minutě. Točivý moment má hodnotu 727 Nm (6300 ot/min). To by mělo i díky akci 6rychlostní poloautomatické převodovky znamená stovku za 3,4 sekundy a maximum okolo 350 km/h. O zastavení se musí starat keramické brzdy.

A nebojte se, pokud budete jedním z 11 šťastlivců, Novitec TuLesto vás potěší nejen na závodní dráze (kam ale podle nás jedině patří). Díky implementované technologii může o pár milimetrů zvednout příď a vyjet na běžné silnice. Tomu říkáme pořádná oslava 20. narozenin!

Text: Redakce
Foto: Novitec

Galerie