Nové logo Škoda Auto: tady je!

AKTUALIZOVÁNO: Škodovka dostala po šestnácti letech nové logo. Je ale prakticky stejné, jako to staré – liší se jen ve dvou detailech: zmizel z něj nápis „Škoda Auto“, a na kapotě aut bude mít jinou kombinaci barev. Informace, že automobilka dostane nové logo, prosákla na veřejnost už v listopadu loňského roku, definitivně bylo logo odhaleno na autosalonu v Ženevě v březnu 2011.

Vydáno: 11.3.2011

Společnost ŠKODA Auto představila nejdůležitější prvky svého nového korporátního designu, který se vyznačuje svěžestí a přesností, na autosalonu Ženeva 2011 pod heslem „The New Power of ŠKODA“. 

Nejzásadnější změny zaznamenal ústřední motiv – okřídlený šíp je v novém provedení podstatně větší, a tím i lépe viditelný. Dosavadní „přírodní zelený” odstín byl vystřídán svěží zelenou „ŠKODA green“. Vnější kruh se pak vyznačuje moderním chromovým vzhledem.

Dlouhá cesta k odhalování

Nejdříve publikoval server iDNES.cz špionážní fotografii, kde byla možná podoba nového loga, ve zjednodušené podobě. Toto očekávání se nevyplnilo, výrazný redesign se nekonal. Naštěstí.

Podle prvních informací (a nekvalitních špionážních snímků), které publikoval server iDNES.cz, měl sice okřídlený šíp být zachován, ale v mírně zjednodušené podobě. Zelená a stříbrná barva měla zůstat zachována, jen by se prohodila barva loga a pozadí.

Podle zprávy serveru Lidovky.cz z tohoto záměru sešlo. Lidovky následně publikovaly svoji vizualizaci pozměněného loga, které se mělo lišit od předchozího jen absencí nápisu Škoda Auto, a upraveným barevným provedením.

V březnu následně automobilka ukončila všechny spekulace představením oficiálního nového loga, které můžete vidět jako úvodní obrázek tohoto článku, a je na prvním místě ve fotogalerii.

Osmdesátipětiletá historie

Motiv okřídleného šípu používá automobilka Škoda od roku 1925, logo v minulé, „porevoluční“ podobě (zelená barva, název značky v logu) používala od roku 1994 do roku 2011. 

TIP: První informace o změně loga automobilka Škoda Auto čtěte ZDE.

Logo Škoda Auto v průběhu času:

Na přiložených fotografiích pod článkem je návrh redesignovaného loga na několik let starém konceptu Škoda Yeti, úpravené logo použili i studenti na studii Škoda Enve (fotky níže). Možné podoby nového loga zveřejnil i grafický magazín Font.cz ve svém článku Nové logo Škody Auto?.

„Menší“ změnou loga prošly v nedávné době třeba francouzské automobilky Peugeot nebo Citroën. V obou případech šlo o zjednodušující redesign: základní motiv zůstal, jen se zmodernizovala grafika a proměnily barvy.

Text: Redakce
Foto: Lidovky.cziDNES.cz, Škoda Auto

Galerie