Nové auto made in Czech republic: Hyundai ix20

Hyundai před pár dny v Paříži odhalil svoje nové kompaktní MPV ix20, které se bude vyrábět v České republice. Nyní si ho budou moci vyzkoušet i tuzemští zákazníci, protože se malý rodinný vůz začíná prodávat – a to za cenu poměrně příznivou, neboť v základu začíná už na částce 264 000 Kč včetně DPH.


Vydáno: 29.10.2010

Hyundai ix20 je dalším zástupcem modelů „ix“ v portfoliu korejské automobilky. Na rozdíl od ix35 a ix55 ale nejde o SUV. V případě ix20 se jedná o malé MPV segmentu B, které cílí především na mladé rodiny, které potřebují prostor, ale současně nemají dost prostředků na velká rodinná auta. Sourozencem Hyundaie ix20 je Venga od sesterské automobilky Kia, a mezi konkurenci se řadí třeba tuzemská Škoda Roomster.

Hyundai ix20 je ale také částečně tuzemským autem, neboť jeho výroba probíhá v závodě Hyundai v Nošovicích v České republice. Jde tak, vedle Hyundaie i30, i30 SW a Kie Venga, o další korejský model vyráběný u nás.

Vůz dlouhý 4,1 metru má poměrně dlouhý rozvor 2615 mm a na výšku měří 1600 mm. I přes poměrně kompaktní rozměry Hyundai slibuje „velkorysý prostor“ uvnitř, dokonce tak velký, jakým disponují mnohem větší vozy segmentu C. Prostorný je i zavazadlový prostor, jehož 440 litrů lze díky posuvným zadním sedadlům a nastavitelnému sklonu zadních opěradel jednoduše zvětšit.

Model ix20 bude k dispozici s výběrem čtyř motorů s rozpětím výkonů od 57 kW (77 koní) do 92 kW (125 koní), z nichž dva jsou zážehové a dva vznětové. Zákazníci si budou moci zvolit mechanickou nebo automatickou převodovku. Téměř všechny motory se budou dodávat také v provedení BlueDrive se systémem ISG (Integrated Stop & Go), pneumatikami s nízkým valivým odporem a inteligentním řízením činnosti alternátoru.

Text: Redakce
Foto a video: Hyundai

Galerie