Nová řada navigací TomTom Start 20: pro začátečníky

TomTom představil novou řadu navigací pro začátečníky. Jmenuje se Start 20, a TomTom v ní slibuje kombinaci atraktivního vzhledu, větší obrazovky a nového operačního systému pro chytřejší navigaci. V předinstalovaných mapách nové řady Start 20 nalezneme o dva miliony kilometrů silnic a vylepšenou grafiku. Na výběr je mezi 4,3“ a 5“ obrazovkou.

Vydáno: 16.5.2011

Navigace nabízí navádění jízdními pruhy (do kterého jízdního pruhu se máte před křižovatkou zařadit, abyste nepřejeli odbočku). Integrovaný slot na paměťové karty microSD poskytne přístup k bohatšímu obsahu (tato funkce bude spuštěna prostřednictvím softwarové aktualizace v létě 2011).

Zároveň se zdvojnásobil počet bodů zájmu (POI) a tyto body nyní obsahují detailnější informace – jako jsou telefonní čísla a otevírací doby. Samozřejmostí je podpora technologie IQ Routes, která poskytuje řidičům přesnější odhady času příjezdu.

Orientační čidlo uvnitř zařízení společně s integrovaným otočným držákem umožňuje automatické natáčení obrazovky až o 180 stupňů. Zařízení lze připevnit jak na čelní sklo vozu, tak i na palubní desku prostřednictvím montážního disku od firmy TomTom.

Nechybí ani databáze silničních radarů, která včas upozorní řidiče na blížící se měření rychlosti vozidel, zatímco uživatelská nabídka Pomoc jim poskytne nezbytné informace v případě nouze. Díky tomu má začínající řidič po své ruce vše, co potřebuje.

TomTom Start 20 Regional s mapou střední a východní Evropy a 4,3” obrazovkou je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 3290 Kč, ve verzi Europe s mapou Evropy pak stojí 3790 Kč. TomTom Start 25 Europe Traffic s mapou Evropy, přijímačem dopravních informací (RDS-TMC) a 5” obrazovkou je k dostání v obchodech za cenu 4490 Kč.

Text: Redakce
Foto: TomTom

Galerie