Nová Honda Accord zatím pro USA: sedan i kupé na fotkách

Japonská značka Honda vypustila první oficiální fotografie nové generace modelu Accord. I když zatím jde jen o snímky americké verze, nečekáme, že se evropská verze bude výrazně lišit. Populární vůz střední třídy přijde na trh v roce 2013 už ve své deváté generaci jako sedan, i s líbivou karoserií kupé. Prohlédnout si můžete oba ve fotogalerii pod článkem.

Vydáno: 8.8.2012

Nabídka motorizací této ne-evropské verze se bude skládat ze tří jednotek. Základem je benzinový čtyřválec o objemu 2,4 litru s maximálním výkonem 181 koní, doplněný šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatem CVT.

Výkonnější možností je šestiválec o objemu 3,5 litru neboli 271 koní. Opět bude k dispozici s šestistupňovým manuálem a automatem, tentokrát šestistupňovým. Této verze se ale u nás nejspíš nedočkáme.

Třetí verzí bude hybrid. Půjde o plug-in hybrid kombinující dvoulitrový benzinový čtyřválec i-VTEC s elektromotorem a převodovkou CVT.

Další podrobnosti o nové generaci Hondy Accord se nejspíše dozvíme na podzim, kdy se devátá generace Accordu dostane do prodeje v USA.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie