Nová generace top limuzíny: Lexus LS

Vlajková loď japonské značky Lexus dostává nástupce. Po tři čtvrte milionech prodaných kusů čtyř generací modelu LS přichází novinka s novou generací. Už první studiové fotky po odhalení v San Francisku ukazují viditelný rozdíl směrem k lepšímu. Navzdory preferovanému komfortnímu stylu přibude i sportovní verze F-Sport a dynamický vzhled.

Vydáno: 7.8.2012

Lexus plánuje udržet pozici nejsilnější plně hybridní limuzíny s modelem LS 600h, avšak otevírá novou cestu verzí F-Sport. Podobně jako BMW řady 7 i Lexus LS dostane systém Drive Mode Select a pět různých režimů jízdy, které si řidič může zvolit: ECO, COMFORT, NORMAL, SPORT S a SPORT S +.

Celé vnější osvětlení auta bude možné vybavit LED světly. Denní světla mají tvar písmene L. LED diodami je osvětlen i interiér, dalším zdrojem záření bude 12,3 palcový barevný monitor dominující přístrojovému panelu.

Tužší karoserie má poskytnout autu lepší oporu v zatáčkách. Některé díly byly místo svaření prostě slepeny, což má přinést snížení hlučnosti a přenosu vibrací.

Sportovně laděná verze F-Sport se neomezuje pouze na dekorativní prvky, ale upravená verze je o centimetr nížší a má vpředu větší brzdy značky brzdy Brembo s 6-pístovými třmeny. Ke sportovní verzi dodá Lexus generátor zvuku sání, který pro potěšení posádky umocňuje zvuk od sání motoru.

K verzi LS 460 dostane zákazník samosvorný diferenciál Torsen na zadní nápravě a řazení páčkami pod volantem.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie