Nová Dacia Logan bude konečně hezká. Představí se v Paříži

I osm let po svém zmrtvýchvstání pokračuje Dacia v produktové ofenzivě. Na autosalonu v Paříži představí novou generaci Dacie Logan, oblíbeného lidového sedanu, kterého se prodaly dva miliony kusů. A co nás těší především je design, který konečně vypadá moderně. Současně s Loganem se představí i nové Sandero.

Vydáno: 19.9.2012

Z designově nijak oslnivé Dacie Logan se konečně stane moderněji vypadající auto. Linie přední části vozu jsou sdílené oběma novými modely, přední maska dostane široké světlomety a výrazným logem automobilky. Díky širokým blatníkům a vyhloubeným bočním liniím působí obě novinky robustně. 

Oba nové modely přijdou s modernější palubní deskou, buď v barvě uhlíku nebo dvoubarevnou, v závislosti na verzi výbavy. Na přístrojovce našel své místo například multimediální systém s dotykovým displejem dodávaný do Dacie Lodge. Nově budou také některé prvky pochromované (logo na volantu, lemy výdechů klimatizace, madla dveří atd.). Podle automobilky byla zvýšená kvalita použitých materiálů i jejich zpracování.

Jako u předchozích generací Dacia půjde ověřenou cestou a ve svých vozech nabídne známou techniku od Renaultu. Podrobnosti se ale dozvíme až po oficiálním představení nových modelů v Paříži.

Text: Redakce
Foto: Dacia

Galerie