Nissan uvolnil první obrázek nového SUV. Mnoho neprozrazuje

Automobilka Nissan projevila smysl pro humor a pro nedočkavce, kteří jsou zvědaví na nové SUV autmobilky, uvolnila první obrázek. Přesněji řečeno skicu. Přesněji řečeno několik na sebe navazujících černých čar. Kromě prvního obrázku, který nám toho příliš neříká, máme ale i několik základních informací o novém SUV.

Vydáno: 5.6.2008

Obrázek nám toho vskutku mnoho neříká. Vedle toho, že jsme se dozvěděli, že nové SUV od Nissanu bude mít s největší pravděpodobností střechu, víme ještě několik prvních informací přímo od automobilky.

Nové SUV se bude vyrábět, stejně jako model Qashqai, v závodě v britském Sunderlandu. Dokonce kvůli tomu Nissan přesune výrobu Micry do Indie, aby získal kapacity pro výrobu nového modelu.

Zajímavé je ale zařazení nového SUV, které má být „kompaktním prémiovým SUV“. Není tedy úplně jasné, zda bude kompaktnější či méně kompaktní než relativně malý Qashqai. Vzhledem k faktu, že vedle pětidveřové varianty má být k dispozici také třídveřová (podobně jako se nabízí třeba Toyota RAV4) se dá ale předpokládat, že půjde o ještě menší malé SUV.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie