Nissan Skyline GT-R R34 v ČR! Video a fotky téhle bestie

Na českých silnicích můžete narazit na spoustu unikátních aut. Jedním z nich je nepochybně Nissan Skyline GT-R R34, který je i přes své stáří ve skvělé kondici. A nekrčí se jen v garáži, ale jezdí.

Majitel ho dovezl přímo z Japonska, takže má volant vpravo. Mnozí si myslí, že právě tohle auto je vrchol automobilky Nissan. Vyráběl se v letech 1998 až 2002 a proslavily ho dva díly Rychle a zběsile.

Brutální technika

Dvoudveřové kupé má motor vpředu a trvalý pohon všech čtyř kol, který na kola posílá šestikvalt. Standardní motor je řadový 2,5 litrový šestiválec se dvěma turby a výkonem 280 koní, maximálkou 250 km/h a zrychlením z nuly na stovku za 4,9 sekundy.

Auto, které vidíte ve videu, je ale úplně někde jinde. Dostalo plno nových dílů: turba, chladič, výfuk a další a další jsou od značek HKS a Nismo.

To nejdůležitější ale najdeme pod kapotou. „Je to sice verze GT-R V.spec I, ale motor má z V.spec II,“ vysvětluje majitel jednu ze specialitek. Je to současně jeden z důvodů, proč je tenhle GT-R tak rychlý. Díky všem úpravám má přibližně 550 koní. 

Brzy přineseme i jeho test, zatím se podívejte na vychytané video.

Text: Redakce
Foto: Matěj Žovinec

Galerie