Nissan Note druhé generace se představil v Japonsku

Nová generace malého MPV Nissan Note se představila v Japonsku. Na rozjezd dostane dva tříválcové motory, v nabídce bude i s bezestupňovou převodovkou CVT. Nový Note se znovu vkrádá do míst, kde kraluje Honda Jazz. Prostě si představte prostorné auto na malém půdorysu a jste doma. Když se podíváte do galerie, na paměti vám určitě vyvstane koncept Invitation, ze kterého vychází.

Vydáno: 17.7.2012

Dravost se někam vytratila, takže teď vypadá trochu jako auto pro .. ehm .. pány s kloboukem. Naštěstí bude velmi praktický, uvnitř najdete i systém pohledu shora – Around View Monitor, který se do kompaktního auta dostal vůbec poprvé. Samozřejmostí mají být kvalitnější materiály a asi milion odkládacích schránek.

Oficiální odhalení proběhlo v Japonsku, k tamnímu trhu se vztahují i informace o motorech, ale dá se počítat, že stejné jednotky se objeví i na starém kontinentě. Na výběr bude za začátku jen ze dvou motorů – a oba budou tříválcové.

Slabší HR12DE dosáhne na 79 koní, zato ten “vrcholný” HR12DDR ze sebe umí vydolovat 97 koní. Ano, je to ten, co se nám v Micře tolik líbil, ale tady se bavíme o větším (a těžším) Nissanu Note. Na finální verdikt si musíme počkat až na příští rok, kdy se rozjede výroba pro Evropu.

Text: Ondřej Lilling, AutoWeb.cz: http://www.autoweb.cz/nissan-note-jiz-neni-tajemstvim/

Foto: Nissan

 

Galerie