Nissan Juke: první fotografie kompaktního crossoveru

Měsíc před globálním představením, které je plánováno na 10. února, odhalila japonská automobilka Nissan název svého nového malého crossoveru. Oficiální světovou premiéru absolvuje Nissan Juke na ženevském autosalonu v březnu, jeho prodej bude zahájen ještě v říjnu tohoto roku.

Vydáno: 8.1.2010

Model Juke vychází z koncepčního vozu Qazana, který byl podle zástupců automobilky velmi dobře přijat na ženevském autosalonu 2008. Do modelové řady Nissan se začlení mezi kompaktní rodinný vůz Note a crossover Qashqai. Vůz bude vyráběn společně s modely Qashqai, Qashqai+2 a Note ve výrobním závodě v Sunderlandu ve Velké Británii.

„Společnost Nissan se trefila do vkusu evropských zákazníků s crossoverem Qashqai. I v případě modelu Juke jsme pečlivě analyzovali trh, abychom měli jistotu, že uspokojíme jejich požadavky. Naše filozofie odmítání konvencí uplatněná u vozu Qashqai slavila úspěch. Mnoho zkušeností získaných s modelem Qashqai jsme uplatnili i u modelu Juke. Věříme, že držíme v ruce další trumf a že Juke přinese Nissanu novou generaci zákazníků, stejně jako se to podařilo modelu Qashqai,“ řekl Simon Thomas, viceprezident pro prodej a marketing Nissan Europe.

Zdroj: TZ Nissan
Foto: Nissan

Galerie