Nissan GT-R v novém. Oficiálně oficiální

Unikátní supersport GT-R z dílny japonské značky Nissan dozná změn. Nissan včera oficiálně představil inovovanou verzi pro rok 2011. GT-R se dočká nejen nové tváře, ale změny se dotknou také výkonu motoru, který vzroste až 530 koním a vzhledu interiéru. Do českých autosalonů se GT-R přihrne začátkem února příštího roku.


Vydáno: 22.10.2010

Nissan GT-R se od svého uvedení v roce 2007 stal pojmem. Ačkoliv se mnoha milovníkům rychlých aut nelíbí, je nutno mu vzádt hold.

Unikátní supersport je prošpikován nejmodernější technikou a jeho výrobní proces je nevýdanou podívanou – aby nedošlo na příklad ke znečištění částí motoru, jsou válce montovány stroji ve vakuu.

GT-R už má ale přeci jen na kontě pár let života a Nissan nechce zaspat. Na autosalonu v Paříži a včera znovu extra pro zbytek světa, představil GT-R v jeho omlazené podobě – nebo-li pro rok 2011.

GT-R dozná změn jak vně, tak v interiéru.

Automobil dostal tužší karoserii, která celkově zvyšuje pružnost vozu a aerodynamické změny zvýšily přítlak o deset procent. Navíc se vzhled GT-R sladil s dalším závodníkem stáje Nissan se 370Z.

Na své si u „nového“ GT-R přijdou také milovníci velkého počtu koní. Při zachování stávajícího vidlicového šestiválce s dvěma turby o objemu 3,8 litru se výkon zvýšil na 390 kW, tedy 530 koní.

Novinkou ve světě GT-R je verzce „Club Track“, která určená výsostně pro okruhy a prémiové provedeni „EGOIST“ vyvedené do nejmenších detailů.

Nový Nissan GT-R si zájemci mohou začít objednávat na výročí revoluce 17. listopadu, první vozy zákazníkům doputují v únoru příštího roku.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie