Nissan GT-R je oficiálně v Česku. Za 2.337.250 korun

Na našich silnicích už se hezkých pár měsíců prohánělo několik kousků exkluzivního japonského sporťáku Nissan GT-R. Šlo ale buď o šedý dovoz, nebo prodej zprostředkovaný neoficiálními dodavateli. Nyní se ale na český trh dostala Nissan GT-R oficiální cestou. Prodává se v pražských Vysočanech.

Vydáno: 19.10.2009 

Exkluzivním dealerem pro Nissan GT-R se stala společnost Auto Palace Vysočany. Dostala dokonce oficiální označení GT-R High Performance Centre. Kromě samotného prodeje zde tak můžou také vykonávat nutné servisní prohlídky i úkony v rámci záruky. Od společnosti si už 49 lidí objednalo sporťák, jehož cena v provedení Premium Edition začíná na 2.337.250 korunách.

Nissan GT-R pohání dvakrát přeplňovaný V6 o objemu 3,8 litru. Ten dosahuje výkonu 480 koní a maxima točivého momentu 588 Nm. Přeneseno a silnici to znamená maximální rychlost 314 km/h a zrychlení z nuly na stovku za 3,5 sekundy. Japonec si zařídil i na okruhu v Nürburgringu, kde dosáhl času 7 min 26 s na jedno kolo, což je velmi dobrý výsledek.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie