Nissan 370Z Roadster: japonské kupé přišlo o střechu

Uvnitř video: Nissan představil na autosalonu v New Yorku otevřenou verzi modelu 370Z. Současně byly zveřejněny také oficiální fotografie a základní technická data. Japonský roadster složí plátěnou střechu za 20 sekund, motor zůstal totožný, v nabídce se objeví také sedmistupňová automatická převodovka. 


Vydáno: 9.4.2009

Karoserie nedoznala žádných velkých změn, tedy kromě toho, že přišla o střechu. Kvůli snížení hmotnosti jsou kapota, dveře a víko kufru vyrobeny z hliníku. Kolik automobil opravdu váží nám ovšem Nissan zatím nesdělil. 

Pod kapotou zůstal starý známý šestiválec o objemu 3,7 litru. Jeho maximální výkon činí 337 koní dostupný až při 7000 rpm. Vrchol točivého momentu má hodnotu 366 Nm. Motor je vybaven systémem variabilního časování ventilů VVEL. 

Otevřená verze dostala novou dvojici převodového ústrojí. Zákazníci tak mohou vybírat buď ze šestistupňové manuální převodovky nebo sedmistupňového automatu. V případě automatu lze využít pro řazení pádla pod volantem. Spotřeba paliva je zatím pouze odhadovaná a údajně by neměla být příliš závislá na použité převodovce. Výrobce uvádí hodnoty 13 l/100 km v městském provozu, na dálnici by si měl Nissan 370Z Roadster říci o 9,5 l / 100 km. 

Novinka přijde na trh ve dvou verzích – 370Z Roadster a 370 Touring Roadster. Druhý jmenovaný nabídne více pohodlí. V seznamu výbavy najdeme kožená sedadla, audio systm BOSE, hliníkové pedály a další drobnosti. Pokud vám to nestačí, můžete si tuto verzi ještě vylepšit o takzvaný Sport paket. Dostanete tak 19“ kola, brzdový systém Nissan Sport Brakes, samosvorný diferenciál. Pro dlouhé cesty je připraven ještě navigační paket. Ten obsahuje navigaci s pevným diskem o kapacitě 9.3 GB a USB konektorem. 

 

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie