Nelson Supercars Mosler MT900S: 1800 koní pro šílence

Mosler MT900S je podle všech standardů sám o sobě pořádné superauro. Jednomu americkému zákazníkovi ale nestačilo. Proto se rozhodl oslovit společnost Nelson Racing Engines, aby se vrhla na úpravu jeho zánovního kousku. Výsledkem je šílený výkon až 1800 koní.

Vydáno: 10.7.2008

Pro porovnání se nejdříve podívejme na základní Mosler MT900S. Pod kapotou vyrobenou (jak jinak) z karbonu se skrývá osmiválec o objemu 7 litrů, který produkuje 550 koní. Zrychlení je z nuly na stovku něco málo přes 3 sekundy.

Nelson Racing Engines sídlící v kalifornském Chatsworthu se ale rozhodli položit na kolena i ikonické Bugatti Veyron, které se tak oproti Mosleru stalo pouhým naleštěným metrosexuálem.

Firma totiž do Moslera nainstalovala svůj dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec 427ci, který dokáže na závodní palivo vyprodukovat až 1800 koní, pokud do něj nalijete 91 oktanový benzín, sníží se jeho výkon na 1100 koní.

Na takový nápor musela být řádně připravena i převodovka, zvláště proto, aby byl tento šílený kousek provozuschopný i na normálních komunikacích. Při prvních testech motor vyprodukoval 1600 koní, jeho systém to ale nevydržel a zhroutil se.

Auto je tedy ve fázi testování. Podle prvních informací by ale mělo být hotovo do několika týdnů. O jeho vývoji vás budeme informovat.

Text: Redakce
Foto: Autoblog

Galerie