Největší sraz Kachen na světě: 6000 vozů Citroën 2CV

Devatenácté světové setkání přátel vozů 2CV, které již registruje více než 5 300 přihlášek, slibuje rekordní účast. Největší sraz legendárních „kachen“ na světě se odehraje od 26. do 31 července 2011. Většina klubů 2CV z celého světa přislíbila, že se setkání na šedesátihektarovém pozemku u obce Salbris ve francouzském departementu Loir-et-Cher zúčastní.

Vydáno: 13.7.2011

Značka Citroën zde vystaví 4 předválečné prototypy ze zkušební nulté série a během těchto několika červencových dnů se zde bude konat řada aktivit a výstav pro majitele tohoto legendárního modelu i ostatních návštěvníků. Pro Citroën je to rovněž příležitost k vystavení konceptu REVOLTe, kompaktního luxusního městského vozu vybaveného nejmodernějšími technologiemi, jehož linie se inspirovaly od modelu 2CV.

Citroën 2CV: nejvyráběnější model z historie značky

Projekt „TPV“ (Toute petite voiture = Malinké autíčko) ze 30. let měl jednoduché zadání: „převézt 4 osoby a 50 kg brambor při maximální rychlosti 60 km/hod.“

Uvedení nového modelu bylo naplánováno na rok 1939, ale zpozdilo se kvůli válce. Všechny vyrobené vozy byly zničeny, s výjimkou 4 exemplářů, které byly během války ukryty, a dalšího jednoho vozu, který uchovala společnost Société Michelin®.

Vůz byl nakonec vystven na pařížském Autosalonu v roce 1948. Jeho úspěch byl obrovský, v letech 1948 – 1990 se vyrobilo 5 114 969 kusů, z toho 1 246 335 dodávek.

Mezinárodní sraz

Světové setkání přátel „kachny“ se koná jednou za 2 roky. Na francouzském území se konalo naposledy v roce 1989. Očekává se početná návštěvnost ze zahraničí. Několik francouzských klubů 2 CV připravuje shromažďovací místa poblíž hranic, aby usnadnily majitelům příjezd a nabídly jim případně ubytování.

Z mnoha akcí a výstav, které se při srazu budou konat, zmiňme například následující: 

Stánek značky Citroën s konceptem REVOLTe, který je luxusní a technologickou reinterpretací vozu 2 CV, a show-car DS3 WRC. 2 části stánku budou věnovány muzeu Conservatoire, ve kterém jsou uchovány vozy a dokumenty z historie Citroënu, a salonu C_42, jenž se nachází v Paříži Champs Elysées 4

Muzeum věnované modelu 2 CV, které vystaví mimo jiné 4 předválečné prototypy

Mistrovství v demontáži a opětovné montáži vozu 2 CV

Burza určená pro soukromé osoby

Akce pro děti

Řidičské simulátory

A mimo místo akce také:

Motokárová trať ve vzdálenosti 7 km od místa konání srazu, která se bude v případě nouze používat i pro výuku řízení 2 CV

Turistické okruhy po regionu včetně plánků, které budou k dispozici při odjezdu z místa konání

Turistické trasy určené pro účastníky po skončení srazu v různých regionech Francie,

A Citroën poskytně několik vozů 2 CV pro novináře, kteří si budou chtít vyzkoušet nebo oživit pocity, které řidiči skýtá tento legendární vůz.

Text: Redakce/Citroën
Foto: Citroën

Galerie