Nejlevnější Porsche se už rýsuje. Společně s VW a Audi

Nejlevnější Porsche, nástupce modelu 914, se už klube na svět. Svědčí o tom řada nepotvrzených informací, které kolují po internetu. Zajímavé jsou ale i další souvislosti. Tento nový vůz se čtyřválcovým motorem uprostřed je totiž vyvíjen současně se stejně koncipovaným modelem značek Volkswagen a Audi.

Vydáno: 30.9.2008

Nepotvrzené informace říkají, že Volkswagen chce na autosalonu v Los Angeles představit koncept sportovního vozu, který bude mít motorem uprostřed. O podobné koncepci prý uvažuje i Audi, přičemž nový model by mohl nahradit nebo doplnit současné malé kupé TT.

Z neověřených zpráv také vyplývá, že nový vůz trojice německých značek by mohly pohánět nové přeplňované motory o objemech 1,2 až 2,0 litru s výkony od 105 do 200 koní. Pro dva méně prémiové modely, tedy Audi a VW, by měl být rovněž k dispozici naftový motor.

Základním motorem „dvou sportovnějších“ z nových trojčat, tedy vozů Audi a Porsche, ale bude silnější motor, šestnáctistovka s výkonem 150 koní.

Ve všech třech inkarnacích by ovšem nový model měly pohánět čtyřválcové motory, což i u Porsche vnímáme jako jasný krok k oddělení „toho nejlevnějšího“ od vyšších modelů.

Důležité bude i načasování. První by na trh měl přijít nejdražší z trojice a současně nejlevnější vůz automobilky Porsche, a stát by se tak mělo v roce 2012. O rok později přijdou bratřícci Audi a Volkswagen. Nejlevnější z trojice bude, v případě realizace tohoto plánu, pochopitelně Volkswagen. Ten by mohl začínat s cenovkou půl milionu korun – o sto tisíc více by mohlo stát nejslabší Audi a dalších sto tisíc víc by stál model od Porsche.

Text: Redakce
Foto: Wikipedia, P914.com, autocult.com.au, carfolio.com

Galerie