Nejlepší auto pro francouzské taxikáře je Škoda Superb

Škoda Superb je ideálním autem pro takikáře. Alespoň takto dopadla anketa mezi řidiči taxislužby v Pařízi. Ti zvolili za nejvhodnější auto pro své povolání právě českou vlajkovou loď, a to verzi s naftovým motorem 2.0 TDI CR s výkonem 170 koní. Superb dostal ocenění „Taxi roku 2009-2010“.


Vydáno: 20.11.2009

Pařížští taxikáři vybírali ideální auto pro potřeby taxislužeb ve spolupráci s motoristickými novináři. Na základě rozhodnutí poroty zvítězil největší model české Škodovky s nejsilnějším naftovým motorem, Škoda Superb 2.0 TDI CR (170 koní). Redakce magazínu profesionálních taxikářů L´Officiel du Taxi udělila Superbu „Taxi roku 2009-2010“.

Škoda Superb zvítězila v konkurenci 35 modelů od 22 automobilových značek. Už dříve tento model zaznamenal celou řadu ocenění, mimo jiné se stal Autem roku 2009 v České republice a několika dalších zemích. V boji o Evropské auto roku skončil šestý.

Ocenění „Taxi roku“ se ve Francii uděluje každoročně, a to automobilu, který splní vysoké nároky taxikářů na pohodlí, prostornost, výkon a spolehlivost. Na základě testu oceněného modelu s motorem 2.0 TDI CR 170k potvrzujeme, že Škoda Superb všechny tyto požadavky splňuje. Porotu Superb zaujal především vysokým komfortem pro pasažéry, prostorným interiérem, hospodárným provozem i unikátním systémem otevírání zavazadlového prostoru TwinDoor.

Naše testy všech motorizací Škody Superb najdete v přehledu testů automobilů Škoda.

Text: Redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie