Nástupce Porsche 928 prozrazen. Pokud se vůbec bude vyrábět

Že Porsche připravuje nástupce kupé 928, to se proslýchá už dlouho. Zatím je ale kolem něj víc otazníků než důvěryhodných odpovědí, a žádný důkaz o jeho plánovaném uvedení na trh nemáme. Tedy možná až dosud – pokud za takový důkaz můžeme považovat skicu, která se objevila na webu automobilky Porsche. Podívejte se sami.

Vydáno: 23.6.2010

Náčrt nového kupé připomíná některé více či méně podařené vizualizace takového auta, které jsme už v minulých letech viděli (malá ukázka níže v galerii). I tak ale skica mohla být jen ilustračním, nic neznamenajícím materiálem. Nebýt toho, že ze stránek zmizela stejně rychle, jako se na nich objevila. Spekuluje se proto, že omyl (či dobře naplánovaná PR akce) odhaluje nový model.

Levnější výroba, motory z Panamery

Velké kupé Porsche 928 (respektive jeho nástupce, nečekáme stejné jméno) má stát na základech čtyřdveřového modelu Porsche Panamera. To by znamenalo podstatné snížení nákladů na vývoj i výrobu, protože velká část techniky by byla sdílená, stejně jako nabídka motorů. A totéž by ho mohlo dostat z kreslících prken (kde už je zřejmě vypracován do posledního šroubku) i na stůl ředitelů, kteří o jeho uvedení do provozu rozhodují.

Podle dřívějších informací by pod kapotou nového Porsche 928 měl objevit naftový motor 3.0 a benzínový šestiválec 3.6, Zajímavější by ale mohly být osmiválce, tedy ten atmosferický s výkonem kolem 400 koní a přeplňovaný s výkonem přes 500 koní. Ve hře by také měl být hybrid. Vůz by měl mít pohon zadních kol, nebo obou náprav.

Na fotomontážích níže můžete vidět očekávanou podobu nového Porsche 928.

Text: Redakce
Foto: archiv, internet, Porsche

Galerie