Nástupce Lamborghini Murcielago: odhalování pokračuje

Lamborghini nás napíná. Po třech měsících vypustilo teprve druhý obrázek, na kterém se odhaluje část nového modelu, který nahradí odcházející Murcielago. I když slovo „odhaluje“ je možná přehnané, jak se můžete přesvědčit z fotky jeho… těžko říct, co na ní vůbec je. Nové dvanáctiválcové Lamborghini má zatím přezdívku Jota (skutečné jméno bude asi jiné) a veřejnosti se představí už na podzim na autosalonu v Paříži.

Vydáno: 13.9.2010

Na fotce se nachází pravděpodobně zadní světlo nového velkého Lamborghini, ale ruku do ohně bychom za to nedali. A i kdyby, moc se toho z ní rozpoznat nedá. A to jsme na ni čekali tři měsíce! (První zveřejněnou fotku najdete také ve fotogalerii.)

Ale tomuto čekání snad bude už brzy konec. Nové Lambo se má totiž představit už za pár dnů na autosalonu v Paříži (začíná na konci září).

Prozatím tedy zopakujme, co o novém supersportu už víme: bude zkonstruován z uhlíkových vláken, což mu přinese větší pevnost nižší hmotnost (údajně snad ne víc, než 1500 kilogramů včetně plné nádrže a řidiče). Nová vlajková loď bude o trochu menší než Murcielago, zřejmě dostane úplně nový atmosférický dvanáctiválec V12 (lehčí než ten současný), výkon 670-700 koní požene na všechna kola dvouspojkový automat. Stovku by měl vůz pokořit za 3 sekundy, maximální rychlost bude prý 370 km/h.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie