MR Car Design Black Rocco: Scirocco dostalo 370 koní

Německý úpravce aut MR Car Design představil svoji úpravu Volkswagenu Scirocco. V jeho podání je to hračka pro opravdu velké kluky: kompaktní kupé prošlo výraznou úpravou motoru i podvozku a dostalo do vínku příjemných 370 koní. Tuner svoji kreaci pojmenoval jednoduše: Black Rocco.


Vydáno: 23.12.2009

Vzhled raději nebudeme příliš komentovat. Volkswagen Scirroco nás ale mnohem více oslovovalo jako sériové kupé, než ve své do-očí-bijící vytuněné podobě značky Rieger, plné prahů, křídel a polepů.

Mnohem zajímavější než kritika vzhledu je ale to, co se odehrálo pod kapotou.

Přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI prošel několika znatelnými úpravami. Má upravené sání, větší turbo i novu řídící jednotku, a k tomu všemu dostal nový výfuk. To vše navýšilo výkon na slušných 370 koní, maximální točivý moment vyrostl 519 Nm.

Protože MR Car Design umí dělat i opravdový tuning a ne jen nějaké bastlení, v paketu figuruje i samosvorný diferenciál a posílená brzdová soustava. Podvozek vyladí firma KW a desetipaprsková dvacetipalcová kola jsou rovněž vyráběna na zakázku.

Celková cena úpravy se odvíjí i od množství vizuálních doplňků. Pokud jste milovníky všech těch cimprlátek na kapotě, může vyrůst docela vysoko.

My bychom se s radostí spokojili s úpravou vnitřností a zevnějšek bychom ponechali tak, jak je. Volkswagen Scirocco je přece tak hezký!

Text: Redakce
Foto: MR Car Design

Galerie