Mobilní reklamní médium? Video Hummer!

O víkendu byl v Hummer Centru představen unikátní projekt s názvem „Video Hummer“. Jde o speciálně upravený Hummer H2, na jehož zadní části je na ploše s úhlopříčkou 60 palců promítána reklama ve formě videospotů.

Vydáno: 11.4.2008

Na velkou plochu zadního skla Hummeru H2 se klipy zobrazují pomocí videoprojektoru.

Autor nápadu i realizace projektu je Zdeněk Horák. Video Hummera vytvořil zároveň jako závěrečný projekt na vysoké škole. Pomohlo mu ale i české zastoupení značky Hummer, které mu poskytlo například několik zadních dveří, které svými pokusy zničil. „Na první pohled se to zdá jednoduché, ale musel jsem překonat celou řadu technických problémů. Je za tím rok práce, proto jsem si systém nechal patentovat,“ říká Horák.

Vedle videoprojektoru je v zadním prostoru připravena i možnost umístění plasmového či 3D monitoru. „Pro klasickou jízdu městem je použitelná jen projekce na plátno. Monitory jsou vhodné pro statické či speciální prezentace,“ vysvětluje autor.

Souboj s technikou

Problém byl nejen s úpravou zadních dveří, ale i se způsobem projekce. „Na našem trhu jsou dva projektory, které se dají využít pro tento účel. Mě osobně ani jeden zcela nevyhovuje, proto jsem začal s výrobci jednat o úpravě jejich zařízení,“ prozrazuje Horák.

Finálně je ve Video Hummeru umístěn projektor Hitachi s 8 bitovou hloubkou, který nabízí 16,7 miliónů barev a rozlišení XGA 3LCD s jasem 2500 lumenů. Promítání probíhá na plátno s úhlopříčkou 60 palců, tedy 132 x 92 centimetrů. Vedle toho nabízí i umístění plasmového projektoru s kontrastem 10 000:1, či 42 palcového 3D LCD monitoru, jehož technologie nevyžaduje užití 3D brýlí.

Unikátní prostor pro reklamu

Jak inzerce na terénním vozidle funguje? Video Hummer se pohybuje po městě 10 hodin denně, v ranních a odpoledních hodinách. Inzerentům nabízí prý nejméně 3600 řidičů denně, jejichž pozornost může rozptylovat jen poslouchání rádia. Vzhledem k exkluzivitě Hummeru a nízkému výskytu na našich silnicích je ale velká pravděpodobnost, že připoutá jejich pozornost.

Další oslovení jsou řidiči, kteří předjíždějí, jedou v protisměru a otáčejí se za atypickým vozidlem či jej vidí ve zpětném zrcátku. Součástí záběru jsou i sekundární cílové skupiny, tedy chodci a kolemjdoucí.

Délka spotu je 7 vteřin. Nasazuje se v hodinových smyčkách, s tím, že může být nasazena jedna či více variant spotu. Součástí nabídky inzerentům je i výkonná externí audio souprava, kterou může zadavatel využít třeba pro potřeby outdoorových firemních akcí.

Více informací o unikátním projektu najdete na stránkách videohummer.cz.

Text: Martin Jedlička
Foto: partypeople.cz

Galerie