Mladíci na videu ukázali, jak se dostat do BMW nebo Felicie

Několik internetových serverů včera přineslo informaci, že čeští mladící na YouTube ukazují na videu, jak se dostat do BMW řady 6 pomocí dálkového ovladače od televize, nebo do Škody Felicia pomocí teaseru. Jde o technický nesmysl, nebo se videa zakládají na pravdě? Podívejte se. Uvnitř: VIDEO

Vydáno: 24.9.2008

Pokud se nejedná o podvod, pak může mít řada velkých automobilek vážný problém. Škoda, Volkswagen, BMW, do řady aut těchto i jiných značek se lze podle videí na internetu dostat prakticky ihned.

Jenže videa mají jeden háček. Už na první pohled jde o tak zvaný „fake“, čili podvod. Všiměte si, že záběr je vždy na ruce mladíka s danou pomůckou pro vloupání se do automobilu. Za kamerou pak určitě stojí další, který má v rouce dálkové ovládání.

„Stará dobrá felicie. Teďka do těch zámků pustíme 1800 kilo voltů a uvidíme, co se stane,“ hlásí mladík s paralyzérem v ruce. Stačí pár vteřin a už má otevřenou uzamčenou Škodu Felicii.

Policie: Možná by to šlo

Opravdu skutečnost? Ne a připouští to i policie. „O těch videích víme už delší dobu, ovšem není to tak jednoduché, jak to vypadá. Dálkovým ovladačem od televizoru by se možná do auta dalo dostat, ale tak v jendom případu z tisíce,“ říká mluvčí policejního prezidia Petra Kopecká.

„Dostat se dnes do moderního vozu pomocí něčeho jiného, než originálního dálkového ovládání, je podle mě nemožné. Tedy ne, pokud použijeme hrubou sílu. Ale kódování přístroje je tak unikátní, že by na to rozhodně dálkový ovladač nestačil,“ říká Milan Fischer, odborník na automobilovou problematiku.

Totéž si myslí o vloupání se do auta pomocí instalatérského zvonu. „Připevnit magnet na kovové dveře a pak s ním vytáhnout zamykání, to už vůbec nepotřebuje komentář. Spíše selský rozum, dodává Fischer.

I když se tedy prokazatelně jedná o fake, my vám přinášíme čtyři videa, na kterých se mladící různým způsobem vloupávají do aut. Kdyby nic, je to alespoň docela zábavné.

Otevření Felicie pomocí teaseru

Otevření Volkswagenu pomocí magentu

Otevření BMW pomocí dálkového ovladače

Otevření Toyoty pomocí instalatérského zvonu

Text: Jan Markovič (autor publikoval článek také na iHNed.cz)

Galerie