Mitsubishi Lancer pro Dakar: konec velké legendy

Když je řeč o rallye Paříž – Dakar v souvislosti s Mitsubishi, všem se vybaví model Pajero. Ten jezdí pouštní závody už pěkně dlouho. Zdá se ale, že si budeme muset zvyknout na poměrně razantní změnu. Dálkových soutěží se už nebude účastnit Pajero. Místo něj se na start postaví Lancer.

Vydáno: 18.7.2008

Celkem překvapivé rozhodnutí údajně pramení ze snahy zvýšit povědomí a popularitu Lanceru. Úvaha to je zvláštní. Většina lidí si představí Lancer jako úspěšného účastníka klasických automobilových závodů.

Chystaný speciál ponese označení Mitsubishi Racing Lancer MRX09 a i on se představí v Paříži. První ostrý start si odbude na legendární soutěži rallye Dakar 2009. Základem se stal turbodieslový šestiválec o objemu 3,0 litru. Disponovat bude výkonem 260 koní a masivním točivým momentem 650 Nm. Ten se bude přenášet pomocí pětistupňové sekvenční převodovky samozřejmě na všechna kola.

Karoserie má délku 4475 mm, šířku 1990 mm rozvor 2900 mm. Navázat na úspěchy legendárního Pajera nebude jednoduché. Tato legenda posbírala 12 vítězství na nejtěžší pouštní rallye a mnoho dalších úspěchů v ostatních soutěžích.

Text: Redakce
Foto: Mitsubishi

Galerie