Mitsubishi a Peugeot vyvinou technologie pro elektromobily

Japonská automobilka Mitsubishi Motors a francouzský PSA Peugeot Citroën společně vyvinou a budou vyrábět technologii a novou generaci baterií pro elektromobily. Firmy také zvažují možnost, že by založily společný podnik, který bude elektromobily vyrábět. Napsal to japonský ekonomický deník Nikkei.

Vydáno: 17.6.2008

Akcie Mitsubishi Motors po zveřejnění zprávy vzrostly o 2,5 procenta. Její partnerská firma GS Yuasa pro výrobu baterií posílila o více než deset procent.

Elektromobily se dostávají do popředí zájmu, protože se spotřebitelé snaží ušetřit na pohonných hmotách, když jsou ceny ropy nebývale vysoké. Mitsubishi Motors počítá s tím, že bude mít na trhu elektromobil do roku 2010.

Mluvčí japonské automobilky řekl, že Mitsubishi zvažuje různé varianty potenciální spolupráce v řadě oblastí. Podle listu bude Mitsubishi Motors dodávat Peugeotu například technologii, která u baterií zabrání jejich přehřívání.

Mitsubishi a Peugeot již spolupracovaly v několika oblastech. Podniky například připravují společný podnik, který bude v Rusku vyrábět auta od roku 2011, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Galerie