Mini znovu slaví, v Oxfordu vyrobilo dva miliony aut

Posledního srpna roku 2011, deset let po zahájení výroby vozů MINI v Oxfordu, vyjel britský ministerský předseda David Cameron z bran oxfordského závodu za volantem dvoumiliontého vozu MINI. Jubilejním vozem se stal MINI Cabrio se speciálním lakováním a různými prvky výbavy na přání.

Vydáno: 9.9.2011

„Je to pro mě velká pocta, že jsem dnes mohl sjet z výrobní linky za volantem skutečné britské legendy. Výroba dvoumiliontého MINI zde v Oxfordu je fantastickým symbolem silného postavení Velké Británie v rámci globálního automobilového průmyslu a vynikajícím úspěchem britské výroby. MINI není jen symbolem naší průmyslové minulosti, ale i skvělou průmyslovou budoucností, kterou chceme vybudovat,“ řekl Cameron.

Oxford je srdcem výroby vozů MINI již deset let. Prémiový malý vůz se dodává zákazníkům ve více než 90 zemích po celém světě.

Závod Oxford vyrábí v současnosti čtyři modely MINI: MINI, MINI Cabrio, MINI Clubman a nové MINI Coupé. Pátý model, MINI Roadster, doplní výrobní program koncem letošního roku.

S výrobou 216 302 vozů v roce 2010 byla značka MINI třetím největším výrobcem vozidel ve Velké Británii s podílem 17 procent na národní automobilové produkci.

Text: Redakce
Foto: Mini

Galerie